wz
26.12.2008

Neoficiální vánoční agility závody Žamberk

Rozhodnutí jet na naše první závody, které se velmi blíží agility vzniklo asi z náhlého pomatení mysli, ale nelitovali jsme. Měli jsme v plánu jet do Potštejna za příbuzenstvem slavit Vánoce, a tak jsme si jen přivstali a vyrazili. Počasí bylo mrazivé, místy ležel na zemi lehký sněhový poprašek. Na ZKO Žamberk Byla totálně zmrzlá zem, takže parádní klouzačka - mým cílem bylo proběhnout trať bez újmy na nohou, rukou apod... Cestou byly 2 pro nás zatím neznámé situace, takže jsem čekala nějaké chyby. Comík byl ale bezvadný a prolétli jsme to čistě (překážky byly snížené, ale zato byl celý parkur smrsknutý jak pro small, žádná místa na rozběh, odraz...). Dva byli rychlejší než my (což upřímně nechápu, jak udělali, na tom ledu na zemi to snad rychlejc ani nešlo!), ale to mi bylo jedno, byla jsem ráda, že jsme zvládli hlavně to točení za tunelem a látkáč, který Comík viděl jen párkrát a naposled to bylo někdy v dubnu!
Pak jsme ještě běželi štafetu družstev, což ale nebylo agility, jen taková hra. Tým byl ze 3 psů a páníčků, přičemž první člověk vezl psa v kolečku (Šárka a Kerry), druhý ho nesl v přepravce (? a Lucy - šeltie) a třetí v náručí (já s Comíkem). Skončili jsme 7. z deseti. Nejlepší představu o našich bězích a družstvu si uděláte na videu na Google.
Ačkoliv jsme možná byli ti, o kterých nikdo nic nevěděl a nikdo je neznal, měli jsme (troufám si tvrdit) největší fan club! Z Potštejna se totiž přijeli podívat budoucí agiliťáci (celkem 4 osoby) i se svou malou nadějí a pak zbytek naší rodiny (3 ks). Všichni tito nezávodili, pouze fandili :-)

3. místo z 8 startujících
Začátečníci small - samí Hradečáci! Náš štafetový tým